Manreza

Biblioteka Manrezy

Tutaj znajdziesz darmowe e-booki do pobrania. 

SW. IGNACY LOYOLA CZLOWIEK, KTOREMU TOWARZYSZONO, TOWARZYSZACY YM ORAZ O PROCESIE TOWARZYSZENIA W OGOLNOSCI - Carles Marcet SJ
Święty ignacy loyola. CZŁOWIEK, KTÓREMU TOWARZYSZONO, TOWARZYSZĄCY INNYM  / carles Marcet SJ

Towarzyszenie duchowe  jest pomocą, jakiej chrześcijanie udzielają sobie nawzajem w celu możliwości usłyszenia przesłania od Boga.

7 DAROW DUCHA SWIETEGO - Marek Kruszynski SJ
7 darów ducha świętego / marek kruszyński SJ

Na podstawie przypowieści o marnotrawnym synu autor pokazuje działanie Ducha Świętego. Bóg posyła swojego Ducha, który ma za zadanie sprowadzić marnotrawnego syna do domu i przywrócić jedność dziecka z ojcem.

6 PRAWD WIARY - Pawel Szpyrka SJ
6 prawd wiary / Paweł szpyrka SJ

Mamy problem z „Sześcioma prawdami wiary”. Zestaw „prawd” jest próbą prezentacji fundamentów naszej wiary – próbą nie do końca udaną, bo niepełną i uproszczoną. Jest to produkt jedynie lokalnej tradycji katechetycznej. Główne prawdy wiary Kościoła zawarte są w „Symbolu Apostolskim” i „Symbolu nicejsko-konstantynopolitańskim”, a oficjalną ich wykładnią jest Katechizm Kościoła Katolickiego (1992) i Kompendium Katechizmu (2005).

Geger-nowy
Jezuickie magis.co naprawdę oznacza i dlaczego to takier ważne / Barton T. Geger SJ

 

Wiele definicji magis jest proponowanych w jezuickich kręgach, jednak nie wszystkie są klarowne lub użyteczne. Najlepszą definicją, jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie, wierność źródłom i zgodność z innymi tematami ignacjańskimi, jest „bardziej powszechne dobro”. Łączy się to ściśle z nieoficjalnym motto Towarzystwa Jezusowego:  „Na większą chwałę Bożą”.

Kruszynski
13 CECH miłośći / Marek kruszyński SJ (opracowanie)

 

13 CECH MIŁOŚCI jest czymś w rodzaju rachunku sumienia dla małżeństw bądź dla osób będących w związku. Niniejsza pozycja jest opracowaniem refleksji papieża Franciszka na podstawie „Hymnu do miłości”, zawartej w rozdziale czwartym adhortacji Amoris Laetitia (numery 89-119).

Ecclesia_m
Ecclesia czy e-cclesia? / Grzegorz Dobroczyński SJ

 

Zjawisko „masowych wirtualnych praktyk religijnych”, potrzebuje zdrowej refleksji. Nie każda forma warta jest promowania, niektóre wręcz przekraczają granice zdrowego teologicznego rozsądku.

Dowiedz się jaka jest różnica między mszą św. transmitowaną w telewizji i w internecie, jakie są nadzieje i zagrożenia duszpasterstwa w sieci, czy rzeczywiście można przyjąć błogosławieństwo przez telewizję?